Jdi na obsah Jdi na menu
 


MÁME 115 LET

28. 8. 2015

     Ve dnech 22. a 23. srpna 2015 se konala tradiční výstava drobného zvířectva v chovatelském areálu v Lipové. Ta letošní pro nás byla slavnostní, poněvadž uběhlo již 115 let od ustavující schůze naší organizace a od té doby nebyla její činnost přerušena.

     Pojali jsme ji proto ve slavnostnějším duchu. V letošním roce se nám podařilo dokoupit nové drůbeží klece, které nám ještě chyběly k úplné obnově našeho výstavního fundusu. Takže králíci, holubi i drůbež byli ustájeni v novém. Na poslední chvíli jsme ještě dokoupili nové misky pro holuby, ať ty staré nekazí celkový dojem :-).  Jsme pyšní na to, že se nám to podařilo zvládnout k této slavnostní příležitosti. Dále každý z vystavovatelů obdržel památeční placku a pro ty nejúspěšnější byly přichystány skleněné poháry s jejich jmény. Pro děti byl připraven skákací hrad, čehož hojně využívaly. 

     V tomto roce k nám zavítalo 370 platících návštěvníků, což je nejvíc za poslední léta. Děti mají vstup zdarma! O občerstvení se staralo sehrané duo Franta Kužel s Ivou Olivovou. O plné žaludky našich hostů zase pečovali dva Pavlové, Bělánek a Oliva. Servírovali dršťkovou polévku, guláš, pečený bůček a klobásky z udírny. U jejich okénka bylo snad živěji než u klecí. A není se co divit, pravidelní návštěvníci znají jejich kulinářské schopnosti a mnoho z nich si odnášelo něco s sebou ještě na večeři. Držkové uvařili 50-ti litrový hrnec a kdyby neschovali, tak by v sobotu zmizela. I tak byla v neděli dopoledne pryč. Guláše bylo podobné množství. Ten tak "nešel", vydržel až do nedělního poledne :-).

    Pro rozptýlení a pobavení našich hostů a jistě i malé přilepšení do naší kasičky pořádáme tombolu. A to formou kola štěstí. Sešlo se nám mnoho cen. K těm nejhodnotnějším patřily dva vouchery na vyhlídkový let nad Bystřicí a okolím, židle, krmné směsi, pytle obilí a láhve slivovice. Rád bych touto cestou upřímně poděkoval všem sponzorům, kteří do naší tomboly přispěli věcně anebo finančně.

     Nyní k samotné výstavě. Sešlo se nám 190 králíků, 96 holubů v klecích a 6 kolekcí ve voliérách. Drůbeže bylo vystaveno 40 voliér. Králíků jsme měli asi o 40 méně než je obvyklé, ale v letošním roce se není co divit. Králíky nám hodnotila trojice posuzovatelů, Josef Krejčíř, Petr Koláček a Josef Ulrych, který zaskočil za omluveného Ing. Jurečku. S drůbeží se poprali Jaroslav Vachník a Pavla Kabátová. A osamocený Hubert Dufek se popasoval s holuby. Posuzovatelé rozdělili 13 ČC na králíky, 11 ČC na holuby a 11 ČC na drůbež.

     Celkově hodnotíme letošní výstavu jako velmi zdařilou. Jsme rádi, že se návštěvníkům u nás líbilo a doufáme, že si k nám najdou cestu i za rok.

                                                                                        Michal Kaiser