Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stalo se pěknou tradicí, že při konání chvalčovských hodů, dělají chovatelé malou výstavku zvířat na chalupě zahrádkářů ve Chvalčově. Největší podíl na této akci má jednatel naší ZO př. Jaromír Vysloužil, který kromě toho, že je chovatelem králíků, holubů i drůbeže, je i zahrádkářem. Samozřejmě poděkování zaslouží i předseda naší a ZO př. Symerský, který na Chvalčov poskytl a přivezl z Lipové výstavní inventář. Nesmím zapomenout na př. Zonygu, jenž pomáhal př. Vysloužilovi se stavbou klecí.

Hody ve Chvalčově se konají 5. - 6. července, naše výstavka je však jen jednodenní, koná se prní den hodů.Vystaveno bylo asi 40ks králíků v 15-ti plemenech, 12 voliér hrabavé drůbeže, 2 voliéry drůbeže vodní, 30ks holubů v klecích + 2 voliéry s římany a hanáckými voláči. Dále byla k vidění koza s kůzlaty a mini ovečky. 

Naši výstavku obeslali nejen členové naší ZO, ale také členové ZO Holešov (př. Labuda, Kašpar, Leffler) a ZO Kelč (př. Sehnálek). Tímto bych chtěl poděkovat přátelům z Holešova i Broňovi Sehnálkovi, že na Chvalčov vážili cestu a podpořili nás. Samozřejmě děkujeme i členům naší ZO Bystřice p/H, bez kterých by to nešlo.

Podle předpovědi jsme si neměli užít příliš sluníčka, mělo být zataženo a deštivo. Naštěstí se předpovědi úplně nevyplnily a až na 20 minut trvající přeháňku dopoledne a trochy deště odpoledne se počasí vyvedlo. Ti co přišli, nelitovali. Nejenže se mohli pokochat pohledem na různá zvířata, ale mohli si prohlédnout expozici zahrádkářů, koupit domácí frgály, něco z udírny, med, medovinu, propolisové tinktury atd..

Letošní chvalčovská expozice se návštěvníkům líbila, tzn. že se vydařila. Takže příští rok ji uspořádáme zase. Pokud budete poblíž přijďte se podívat a posedět s přáteli chovateli a zahrádkáři.

Michal Kaiser